Geçen sezon Kurtlar Vadisi gibi pahalı dizi ve programları satın alarak adını kısa sürede duyuran TNT kanalı Türkiyede artık olmayacak. TNT kanalının kapatılması medya dünyasında şok etkisi yaptı. TNT admı değiştiriyor yoksa tamamenmi kapanıyor. TNT nin kapanması hakkında detaylar şöyle

Medyada büyük şok yaşanıyor.. Yaklaşık bir yıl önce büyük bir atılıma giren TNT kanalı kapatılıyor..

Twitter fenomeni Erol Köse, iki gündür paylaştığı bilgilerle kanalın Aydın Doğan’a satıldığını ve güvenlikçilerinin bile Kanal D’nin eline geçtiğini iddia etmişti.

Bugün kanalda büyük hareketlilik yaşanıyor.. Amerikalı yönetici Rany Radd, çalışanlara yönelik yaptığı açıklamada TNT’nin kapatılacağını söyledi. TNT’nin Türkiye’deki performasından memnun olmadıklarını açıklayan Redd, çalışanlara 8 ay boyunca maaşların ödeneceğini açıkladı.

Bu karar sonrasında tamamı işten çıkarılacak olan TNT çalışanları büyük bir şok yaşadı. Time Warner’a bağlı olan TNT, 3 Mart 2008’de yayına başlamış. Efe Önbilgin’in kurup yönettiği kanal 4 yıllık performansı sonrasında bekleneni verememişti. Kanal 2011 yılını da büyük zararla kapatmıştı…

TURNER GRUBU AÇIKLAMAYI YAPTI

Turner Broadcasting System Inc. (Turner) bugün itibariyle TNT Türkiye kanalına ilişkin iş faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Kanal, yayın akışı değişikliği ile birlikte yeni bir bildirime kadar yayına devam edecek.

TNT Türkiye belirlenen iş planına göre performans ve büyüme göstermedi. Buna bağlı olarak, yapılan detaylı inceleme sonucunda dikkatle değerlendirilmiş bu karar alındı.

Türk medya sektörünün bazı en yetenekli ve yaratıcı insanlarından oluşan TNT Türkiye ekibine hizmetleri için minettarız. Bu zorlu süreçten etkilenen tüm çalışanlara azami desteği sağlayacağız.

Cartoon Network ve CNN Türk kanalları her zamanki faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek. Turner, Doğan TV ile 1999’da CNN Türk’ün kurulması ile başlayan uzun süreli ve değerli ilişkilerininin yanı sıra Türkiye’deki gelecek yatırımlarına olan bağlılığını sürdürüyor.

Turner, bu önemli pazardaki büyüme fırsatlarını araştırmaya devam edecek.

Şimdi herkesin merak konusu milyonlarca kişi ve okubilciler tarafından izlenen kurtlar vadisi pusu yeni sezonda hangi kanalda olacak. ve TNT de ki programlar hangi kanallara geçecek bu soruların cevabını yakında hep beraber öğreneceğiz

İlerde tnt neden uyduda yok tnt ye ne oldu televizyonlarda göremiyoruz derseniz işte o zaman tnt türkiye kapanmış olabilir. onun için bu bilgi not olarak bir yerlerde dursun