Trabzonspor eski başkanı sadri şenerden sonra yeni başkanın kim olacağı merak konusuydu. Trabzonspor’un yeni başkanı genel kurul sonrası belli oldu. işte 2013 ten itibaren Trabzonspor’a başkanlık yapacak isim

Trabzonspor Başkanı Kim Oldu

Trabzonspor’da 67. Genel Kurulun ardından yeni başkan İbrahim Hacıosmanoğlu seçildi. Hacıosmanoğlu, 14 sandıkta 1571 oy alarak bordo-mavili takımın 15. başkanı oldu.

Trabzonspor’da 67. Genel Kurulun ardından yeni başkan İbrahim Hacıosmanoğlu seçildi. Hacıosmanoğlu, 14 sandıkta 1571 oy alarak bordo-mavili takımın 15. başkanı oldu.

Hacıosmanoğlu, 14 sandıkta 1571 oy alarak başkan oldu. Bir diğer aday Muarrem Usta ise 1496 oy aldı. 6 bin 920 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu bordo mavili kulüpte, yaklaşık 4 bin 500 oyun kullanıldı.

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun listesinde yer alan isimler:
Asil Üyeler: Ali Kemal Başaran, Yaşar Aşcıoğlu, Sebahattin Çakıroğlu, Murat Türköz, Ali Uzunay, Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu, Köksal Güney, Abdi Serdar Üstünsalih, Mehmet Uğur Bozoğlu, Muhammet Kara, Engin Hacısalihoğlu, Onur İncehasan, Mehmet İrfan Çoşkun, Osman İlyas,
Yedekler: Yakup Aslan, Erol İbrahimağaoğlu, Ahmet Emre Turan, Köksal Sadıklar, Ömer Demir, Çetin Kansız, Mehmet Terzi

TrabzonSpor Bugüne Kadar Gelmiş Geçmiş tüm Başkanların listesi şöyle. başkanların göreve gelme süreleri ve kaldığı dönemlerde aynı şekilde tabloda mevcuz

# İsim Başlangıç Bitiş Görev süresi Başarılar Not
1 Ali Osman Ulusoy 2 Ağustos 1967 2 Şubat 1968 0 yıl, 184 gün
2 Rıfat Dedeoğlu 2 Şubat 1968 27 Nisan 1969 1 yıl, 84 gün
Ali Osman Ulusoy 27 Nisan 1969 14 Nisan 1970 0 yıl, 352 gün 2. kez
Rıfat Dedeoğlu 14 Nisan 1970 11 Nisan 1971 0 yıl, 362 gün 2. kez
3 Suat Oyman 11 Nisan 1971 2 Eylül 1973 2 yıl, 144 gün
4 Salih Erdem 2 Eylül 1973 1 Haziran 1975 1 yıl, 272 gün 1973-74 Türkiye 2. Futbol Ligi
Kıbrıs Barış Kupası
5 Şamil Ekinci 1 Haziran 1975 3 Haziran 1980 5 yıl, 2 gün 1975-76 Türkiye 1. Futbol Ligi
1976-77 Türkiye 1. Futbol Ligi
1978-79 Türkiye 1. Futbol Ligi
1979-80 Türkiye 1. Futbol Ligi
1976-77 Türkiye Kupası
1977-78 Türkiye Kupası
1976 Cumhurbaşkanlığı Kupası
1977 Cumhurbaşkanlığı Kupası
1978 Cumhurbaşkanlığı Kupası
1979 Cumhurbaşkanlığı Kupası
1980 Cumhurbaşkanlığı Kupası
1976 Başbakanlık Kupası
1978 Başbakanlık Kupası
6 Ahmet Celal Ataman 3 Haziran 1980 3 Ekim 1981 1 yıl, 122 gün 1980-81 Türkiye 1. Futbol Ligi
7 Mustafa Günaydın 3 Ekim 1981 2 Ekim 1982 0 yıl, 364 gün
8 Mehmet Ali Yılmaz 2 Ekim 1982 17 Ocak 1988 5 yıl, 107 gün 1983 Cumhurbaşkanlığı Kupası
1983-84 Türkiye 1. Futbol Ligi
1983-84 Türkiye Kupası
1985 Başbakanlık Kupası
9 Mazhar Afacan 17 Ocak 1988 14 Mayıs 1989 1 yıl, 117 gün
Mehmet Ali Yılmaz 14 Mayıs 1989 12 Ocak 1992 2 yıl, 243 gün 2. kez
10 Sadri Şener 12 Ocak 1992 12 Eylül 1994 2 yıl, 243 gün 1991-92 Türkiye Kupası
1994 Başbakanlık Kupası
11 Faruk Nafız Özak 14 Eylül 1994 15 Aralık 1996 2 yıl, 92 gün 1994-95 Türkiye Kupası
1995 Cumhurbaşkanlığı Kupası
Mehmet Ali Yılmaz 15 Aralık 1996 30 Aralık 2000 4 yıl, 15 gün 1996 Başbakanlık Kupası 3. kez
12 Özkan Sümer 30 Aralık 2000 5 Eylül 2003 2 yıl, 249 gün 2002-03 Türkiye Kupası
13 Atay Aktuğ 21 Aralık 2003 18 Aralık 2005 1 yıl, 362 gün 2003-04 Türkiye Kupası
14 Nuri Albayrak 18 Aralık 2005 10 Şubat 2008 2 yıl, 54 gün
Sadri Şener 10 Şubat 2008 27 Mayıs 2013 5 yıl, 106 gün 2009-10 Türkiye Kupası
2010 Türkiye Süper Kupası
2. kez
15 İbrahim Hacıosmanoğlu 27 Mayıs 2013 görevde

 

trabzonspor_yeni_baskani_kim_oldu