Alkol metreyi uygulamasını yıllardır biliyorduk. Alkol metreyi üfleyen kişi eğer alkollü ise ceza işlemi uygulanıyordu. Şimdi trafikte yeni bir uygulama daha başladı. Uyuşturucu metre uygulaması. Uyuşturucu kullanıp trafiğe çıkma cezası ne kadar ?

Uyuşturucu metrenin ilk uygulamasının yapılığı Ankara’da ilk ceza da kesildi. Uyuşturucu kullandığı tespit edilen sürücüye 3 bin 600 lira para cezası verilirken ehliyetine de 5 yıl el konuldu.
Son güncelleme: 05.07.2013 17:25 Mynet haber bugün 2.145.027 defa, bu haber 104.706 defa okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün uyuşturucumetre uygulaması resmen başladı. Pilot bölge olarak seçilen Ankara’da artık trafik polisleri alkol kontrolünün yanında uyuşturucu denetimi de yapıyor.

Keçiören’de 3 Temmuz Çarşamba günü yapılan uygulamada Emre I. isimli sürücünün uyuşturucu kullandığı belirlendi. Hasarlı trafik kazasına karışan Emre I.’nın aracı polis tarafından çekilirken kendisine de 3 bin 600 lira ceza kesildi. Hürriyet’in haberine göre, uyuşturucu tespit edilen sürücünün ehliyetine 5 yıl geçici el konulurken, uyuşturucu kullanmaktan da işlem yapıldı.

Uygulamanın yakında tüm Türkiye’de başlaması planlanıyor. Sarhoş sürücüleri belirleyen alkolmetre cihazı gibi uyuşturucumetre de uyuşturucu kullanan kişileri tespit edecek.

Uyuşturucu Metre Cezası Uygulaması

Uyuşturucu Metre Cezası Uygulaması