Bilindiği gibi türk lirasının artık bir simgesi var ve bu günden sonra tl nin simgesiyle kullanılacağı aşikar. Sizde tl nin simgesini diğer para birimleri gibi hızlıca klavyeden yazmak isterseniz merkez bankasının hazırladığı bu programı indirerek kısa yolla türk lirası simgesine ulaşabilirsiniz. TL simge programını indirmek için tıklayın
TL simgesi klavyede nasıl yazılır

Türk Lirası’nın simgesi açıklandı. Simgeyi bilgisayarınıza kurup hemen kullanmaya başlamak için gerekli yazılımı haberimizden indirebilirsiniz.

Türk Lirası’nın simgesi yapılan yarışma sonucunda belli oldu. Peki açıklanan bu simgeyi bilgisayarda nasıl kullanacağız diye merak ediyorsanız hemen çözümünü anlatalım. Aşağıda bulunan platformlardan istediğinizi seçerek gerekli yazı tipini indirebilirsiniz. Kısa bir kurulumdan sonra AbakuTLSymsSans isminde bir yazı tipini yüklenecek. Bu yazı tipini seçip Windows’ta AltGR+T, Mac’de ise Alt+T tuşlarına basarak TL simgesini kullanabilirsiniz.

TL Simgesini bilgisayarınıza kurmak için işletim sisteminizi seçin:

 

Windows 7, Windows Xp İçin TL Simge Programı

Mac OS İçin TL Simge Programı

Pardus İçin TL Simge Programı

Ubuntu İçin TL Simge Programı

Fedora İçin TL Simge Programı

 

 

Mobil cihazlar için platformunuzu seçin:

iOS İçin TL Simge ProgramıAndroid İçin TL Simge Programı

 

 

NOT: Linklerin tamamı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası sunucularında barındırılmaktadır.Tıklanıldığı takdirde Merkez Bankası sunucularına yönlendirileceksiniz.