Türk Lirasının resmi logosunu merkez bankası açıklayacak. 22 Şubat 2012 saat 15:30 da gösterilecek logo merakla bekleniyor. Yeni TL logosu neye benziyor. Yeni TL için ilk izlenimler ve yorumlar sayfamızda olacak. İşte Türk Lirasının Yeni Logosu ve tabi bu Türk Lirasının Resmi Logosuda sayılacak ve diğer paralar gibi artık bizimde logomuz olacak

Türk Lirasının Logosunun Corel uzantılı
ve Türk Lirasının Photoshop uzantılı olarak yani Türk Lirasının cdr ve Türk Lirasının psd formatı olarak sayfamızdan indirebileceksiniz.

Dolar, euro ve yen gibi TL’nin de artık bir logosu olacak. Merkez Bankası’TL Simge Yarışması’nın sonuçlarını açıklayacak ve TL simgesi olarak kullanılacak tasarımı tanıtacak.

Bankadan yapılan açıklamada, bankanın Türk Lirası’na kazandırılan itibarın perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amacıyla Türk Lirası’nı anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere ‘TL Simge Yarışması’ düzenlediği hatırlatıldı.

8 Eylül 2011’de duyurulan yarışma kapsamında ödüle layık görülen tasarımların belirlendiği açıklandı.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI TARAFINDAN DÜZENLENEN TL SİMGE YARIŞMASI SONUCUNA İLİŞKİN BASIN DUYURUSU

Bankamız tarafından Türk lirasına kazandırılan itibarın perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak Türk lirasını anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere düzenlenen “TL Simge Yarışması” sonuçlarının açıklanması ve TL Simgesi olarak kullanılacak tasarımın tanıtımının 22 Şubat 2012 Çarşamba günü saat 15.30’da Ankara’da Bankamız İdare Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecek bir basın toplantısı ile yapılacağı 21 Şubat 2012 tarih ve 2012-13 sayılı basın duyurusu ile kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak, TL Simgesinin farklı bilgisayar ortamlarında güvenli bir şekilde uygulanabilirliğinin gösterimine ilişkin teknik çalışmaların tamamlanabilmesi için zamana ihtiyaç duyulduğundan, söz konusu toplantı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.