Türkçe Kürtçe Sözlük online çeviri siteleri olduğu gibi. Aynı zaman indirilebilir program halinde sizlerle sizde bu programla Türkçe Kürtçe çeviri yapacak programa sahip olabilirsizin ve ücretsiz tabiki

Yekbun Kürtçe – Türkçe Sözlük Son Versiyon İndirmek için Tıklayın

Not: Eğer program açılmazsa microsoft eklentisi “Microsoft Data Acces Components 2.8” i inDirmeniz gerekmektedir. Buraya tıklayarak innDirebilirsiniz.

Ferhenga Yekbun, Türkçe – Kürtçe ve Kürtçe – Türkçe dönüşümlü çeviri yapabilen çok kullanışlı bir sözlük programı. Program veritabanında 25.000 adet kelime ve deyim bulunmaktadır. Basit kullanımı ve kullanıcı arayüzünü Kürtçe veya Türkçe olarak belirlemek de mümkün. Aynı pencerede hem Türkçe-Kürtçe sözlüğü hem de Kürtçe-Türkçe sözlüğü kullanabilme imkanı da sunuyor.

Program sadece yazdığınız harflerle başlayan kelimeleri aramakla sınırlı kalmıyor. Yazdığınız harf/hece/kelimeleri içeren aramalar, hatta yazdığınız harf/hece/kelimelerle biten aramalar da yapabilirsiniz.

Bu sözlük .ürçede Kürtçeye Kürtçeden de Kürtçeye çeviri yapabilen bir sözlük programıdır.İçerisinde yaklaşık olarak 25.000 adet kelime ve deyim kürtçe ve türkçe bulunmaktadır.Bu program sadece yazdığınız harfle sınırlı kalmıyor.Hem heceleri hemde kelimeleri bulmanıza olanak sağlıyor.

Türkçe-Kürtçe Sözlük programının versiyonu: 6.3

Türkçe-Kürtçe Sözlük ’ün boyutu: 5.27 Mb

Yekbun Kürtçe – Türkçe Sözlük Sözlüğü indir

Türkçe-Kürtçe Sözlük lisansı: Ücretsiz (Freeware)

Türkçe-Kürtçe Sözlük indirip kurabileceğiniz işletim sistemleri: Windows XP, Windows Vista, Win7, Win8

Türkçe-Kürtçe Sözlük ü indirme konusunda okubil.com tavsiyeleri: Sözlüğün yapımcı sitesinden indireceğiniz için dış kaynaklı verdiğimiz bağlantıda geçici yada kalıcı indirme sorunları oluşabilir. İndirdiğiniz Türkçe-Kürtçe Sözlük programını mutlaka geçerli bir antivirüs programı ile tarayıp kullanınız.

http://hotfile.com/dl/136688284/58f0462/turkce_kurtce_sozluk_indir.zip.html

Üreticinin Açıklaması :

Ferhenga Yekbun V6.3 Türkçe-Kürtçe ve Kürtçe-Türkçe Sözlük programı. Yaklaşık 25.000 kelime/deyim içermekte ve herkese ücretsiz. Aynı pencerede hem Türkçe-Kürtçe sözlüğü hem de Kürtçe-Türkçe sözlüğü kullanabilme imkanı Ferhenga Yekbun’da. Sözlüğün kullanıcı arayüzünü Türkçe veya Kürtçe olarak görebilme imkanı Yekbun’un sözlüğünde. Sadece Türkçe-Kürtçe sözlüğü veya Sadece Kürtçe-Türkçe sözlüğü tek başına kullanabilme imkanı da Ferhenga Yekbun’da.

Yekbun’un Sözlüğü sadece yazdığınız harflerle BAŞLAYAN kelimeleri aramakla sınırlı kalmaz! Bu sözlükle yazdığınız harf/hece/kelimeleri İÇEREN aramalar hatta yazdığınız harf/hece/kelimelerle BİTEN aramalar da yapabilirsiniz.

Ferhenga Yekbun V6.3 kullanımı kolay bir sözlüktür. Her alanda alanla ilgili kullanıcıya yardımcı olan açıklama yazıları bulunur ve bu açıklamalar seçitiğiniz arayüz diliyle karşınıza çıkar. Menüler Kürtçe ise açıklamalarda Kürtçe olacaktır.