Türkiye’de kargo şirketleri son yıllarda önem arz etmeye başladı. Özellikle online alışverişinde canlanmasıyla türkiyede kargo faaliyetleri büyük önem arz ediyor. Türkiye’de kaç kargo şirketi var ve en iyi kargo şirketi hangisi gibi sorularla her zaman karşılaşıyoruz. İşte türkiye’de bulanan tüm kargolar.

Büyük illerde kurye olarakta çalışan bir çok kargo şirketi bulunuyor. Türkiye’nin büyük bir kısmına hizmet veren belli başlı kargo firmallarını isim sırasına göre sıralayalım.

 

 

Türkiyede Bulunan Kargo Şirketleri

  • Aras Kargo
  • Express Kargo
  • Mng Kargo
  • Ptt Kargo
  • Sürat Kargo
  • Ups Kargo
  • Yurtiçi Kargo

Genel olarak gördüğümüz bildiğimiz kargolar bunlar.

Kargo Şirketlerinin İnternet Adresleri

Aras Kargo http://www.araskargo.com.tr/
Express Kargo http://expresskargo.org/
Mng Kargo http://www.mngkargo.com.tr/
Ptt Kargo http://www.ptt.gov.tr
Sürat Kargo http://www.suratkargo.com.tr/TR/
Ups Kargo http://www.ups.com.tr/
Yurtiçi Kargo http://www.yurticikargo.com/

Kargoların Çalışma saatleri hakkında bilgi vermek gerekirse genel olarak tüm kargoları cumartesi dahil çalışıyorlar tabi bazı kargo şirketleri bu durumu değiştirebiliyor. Cumartesi çalışan kargoları öğrenmek için hangi kargoyla çalışacaksanız yada hangi kargodan paketiniz varsa o kargoyu aramanız yararınıza olacaktır.

En iyi kargo şirketi hangisi sorusunun cevabıda zor verilecek bir soru. Şahsen hemen hemen tüm kargolarla çalışmış olup her zaman sorunlarında olduğunu güzelliklerinde olduğunu gördüğümü söyleyebilirim. Kargo anlaşması yada kargo taahütlerine genel olarak uyuyor firmalar ama bazen bu anlaşmalar yada kurallar değişebiliyor.

Türkiyede faaliyet gösteren kargo firmaları hakkında bilgiler verdik. Sizinde Kargo firmaları hakkında sorunuz varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

 

 
turkiyedeki-kargo-sirketleri-2013