Son yıllarda gözde olmaya başlayan tuz terapisi sağlık açısından oldukça faydalıdır. Artık otellerde de sık sık karşılaştığımız tuz odaları terapi ve bazı rahatsızlıklar için önem taşımaktadır. Tuz Terapisi Nedir,Faydaları Nelerdir?

Tuz Terapisi Nedir,Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda gözde olmaya başlayan tuz terapisi sağlık açısından oldukça faydalıdır. Artık otellerde de sık sık karşılaştığımız tuz odaları terapi ve bazı rahatsızlıklar için önem taşımaktadır.

Otellerde terapi için yapılan tuz odaları yada tuz mağaralarına rağbet fazla.

Terapi için ve bilhassa hastalıklarına şifa arayanlar için cazip bir fırsat.

Özellikle;

* Astım atakları
* Alerji
* Kistik Fibrozis
* Akut Solunum Yolu Hastalıkları
* Amfizem
* KOAH
* Burun tıkanıklığı (burun tıkanıklığı)
* Otitis Media(orta kulak iltihabı)
* Kronik bronşit
* Pnömoni(zatürre)
* Bronşektazi
* Öksürük
* Hırıltı
* Sigara içicileri
* Mukozal ödem
* Soğuk algınlığı ve grip
* Sinüzit
* Tonsilit
* Egzama
* Sedef hastalığı
* Saman nezlesi hastalıklarının tedavisi mümkün olur.

Tuz odalarına yada tuz mağaralarına herkes giremiyor. Özellikle kalp yetmezliği olan kişiler,ateşli hastalar, kanser hastaları ve yüksek tansiyonu olanlar bir de tüberküloz geçirmiş veya geçirmekte olan hastalarda için uygun değildir.

Tuz odasının amacı; tuz mağaralarındaki hava tuz mikronları ve iyonlar bakımından zengin olduğu için bağışıklık sistemi için faydalıdır ve negatif iyonlarla ve vücudun balgam ile mukus salgılamasına yardımcı olan mikroskobik tuz partikülleri ile doludur.

Bu mikroskobik tuz kristalleri ciğerlerinize derin olarak girdiğinde akciğer dokusunda şişlik azaltarak, onlar emer ve zararlı bakterileri ve alerjenleri nötralize eder.

Sonuç olarak astım, saman nezlesi, alerji, bronşit gibi ve diğer solunum yolu problemlerinde nefes alınıp verilmesi daha kolay hale gelir. Bu terapi sayesinde birkaç gün ciğerlerinizin daha temiz olduğunu hissedersiniz.

tuz_odalarinin_faydalari_nelerdir