Facebook gibi twitter da son yıllarda en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri. İnsanlar hayatlarının uzun bir zamanını bu sitelerde geçiriyorlar. Aynı zamanda twitterda kimi takip ettiğiniz veya yazdığınız yazılar çoğu zaman sorun olabiliyor. Daha bir çok neneden sayabiliriz twitter hesabını kapatmak için. Hatta bazen nasıl kapatılacağını bilmediğimiz için kendi kendini kapatmasını bile bekleyenler vardır.

Twitter Hesabı Nasıl Kapanır

Twitter hesabını kapatmak için yapmanız gereken işlemler basittir.
Twitter Ayarlarınızdan
Hesap Sekmesinin En altında
Hesabımı devre dışı bırak seçeneğini seçin
veya direk bu bağlantıya tıklayınız Twitter Hesap Kapatma Sayfası

Son olarak size bir uyarı daha gelecektir

hesabını devre dışı bırakmadan önce, bunu bil:

  • Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.
  • Kullanıcı adını veya Twitter adresini değiştirmek için hesabını devre dışı bırakmana gerek yok. Ayarlar sayfasından değiştirebilirsin. Tüm @yanıtlar ve takipçiler değişmeden kalacaktır.
  • Eğer bu hesabın kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir Twitter hesabında kullanmak istersen, hesabını devre dışı bırakmadan önce bu bilgileri değiştir. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek bu bilgiler kullanılamayacaktır.

  • Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.

  • Google gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır.

şeklinde son hatırlatma yaptıktan sonra hesabınız 30 günlük süre sonunda tamamen silinecek ve bir daha bu hesaba giriş yapamayacaksınız. ve tüm bilgileriniz silinmiş olacak.

Peki kesin çözümmüdür twitter açısından evet ama diğer takip programlarında kalan kalıntılar kalıcı olabilecektir.

Twitter hesabı dondurmak diye bir şey yoktur, twitter hesabı 30 gün sonra kesin ve geri dönüşümsüz olarak silinir.

sizin halen bir twitter hesabınız yoksa Twitter Nasıl Üye Olunur, Twitter Hesabı Açma ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

twitter-hesabi-nasil-kapatilir