twitter akşam saatlerinde türkiye de erişime açıldı. Bilindiği üzere twitter seçimlerden 1 hafta önce türkiyeden erişimi durdurulmuştu. Şimdi twitter kullanıcılarının ve teknoloji takipçilerinin merak ettiği soru şu. Twitter tamamen açıldımı ? twitter yeniden kapanabilir mi? herkes bu sorunun cevabını merak ediyor

Twitter erişim hakkında akıllarda soru işaretleri var. Twitter yasağı yeniden gelir mi diye merak edenler için hemen söyleyelim twitter şuanda kısmen açıldı. Yargı erişim engeli kararını durdurdu. Yani sonuçta kesin bir karar olmadığı için twitter şimdilik belkide kısa bir süre açık kalacağa benziyor. Twitter ile tib arasındaki görüşmelerin sürdüğü biliniyor.

twitter-acildi

Anayasa Mahkemesi, Twitter yasağına ilişkin verdiği kararda yasağın ‘ifade özgürlüğüne yönelik bir hak ihlali olduğuna hükmetmişti.

TWITTER ERİŞİME AÇILDI

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Anayasa Mahkemesi’nin bu kararının ardından hemen çalışmalara başladı. İlk olarak mahkeme kararları TİB’in internet sitesinden kaldırıldı. Yaklaşık bir saat içerisinde de Twitter erişime açıldı.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma Bakanlığı konuyla ilgili, “Anayasa Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda Twitter.com adlı internet sitesine yönelik engelleme tedbiri kaldırılmaktadır. Gerekli teknik düzenlemelere müteakip site erişime açılacaktır” dedi.
twitter_acildimi