Sosyal medya olarak tanımlanan,ilkokul çocuğunun bile hesabı olan,vaktimizin uzun bir bölümünü harcadığımız twitter ve facebook hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Gelişen teknoloji sayesinde cep telefonlarından da her zaman takip edebilir haline gelmiş durumdayız. Sosyal medyadan nerede olursak olalım herzaman haberdar olmayı tercih edenimiz oldukça fazla. Peki bu kadar sosyal medya bağımlısı olmak hayatımızı nasıl etkiliyor? Özellikle evli,nişanlı yada ilişkisi olanlar için facebook ve twitter sorun yaşamalarına sebep oluyor mu? Twitter Ve Facebook Evliliği Nasıl Etkiliyor? Twitter Ve Facebook’un İlişkilere Zararı Nedir?

Twitter Ve Facebook Evliliği Nasıl Etkiliyor? Twitter Ve Facebook’un İlişkilere Zararı Nedir?

Sosyal medya olarak tanımlanan,ilkokul çocuğunun bile hesabı olan,günümüzün uzun bir vaktini harcadığımız twitter ve facebook hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Gelişen teknoloji sayesinde cep telefonlarından da her zaman takip edebilir haline gelmiş durumdayız. Sosyal medyadan nerede olursak olalım herzaman haberdar olmayı tercih edenimiz oldukça fazla. Peki bu kadar sosyal medya bağımlısı olmak hayatımızı nasıl etkiliyor. Özellikle evli,nişanlı yada ilişkisi olanlar için facebook ve twitter sorun yaşamalarına sebep oluyor mu?

Öncelikle sosyal medyaya fazla bağımlı bir haliniz varsa bu durum hayatınızı kesinlikle olumsuz yönde etkiler.

”Bir düğmeye basmak kadar kolay,bağımlı değilim” diyerek kendimizi savunsak da o kadar kolay olmayabiliyor. Acaba neler oldu, kim benim hakkımda ne dedi,benim paylaşımlarımı kaç kişi beğendi soruları beynimizin içinde kol geziyor.

Durum böyle olunca insan normal bir hayat yaşayamaz hale gelebiliyor. Dışarda sürekli elinde telefon etrafına bile bakmadan yürüyen pek çok insanı görmüşsünüzdür. Başkalarıyla çarpışmaya neden olsalar bile bu pek umurlarında olmayabiliyor. Evde ise sürekli cepten yada bilgisayardan sosyal medya takip ediliyor.

Bu kişi öğrenciyse ders çalışmasına engel oluyor,anneyse ve ev hanımıysa yerine getirmesi gereken sorumluluklarını olumsuz yönde etkiliyor,babaysa da çocuklarına ve eşine karşı sorumluluklarını aksatmasına sebep oluyor.

Böyle bir durum ise evde genel olarak huzursuzluğa yol açabiliyor. Eşinin sürekli bilgisayar karşısında vakit geçirmesi diğer eş için büyük bir kavganın başlangıcı sayılabiliyor.

Yapılacak aktivite sayısı da bilgisayar karşısında olunca aza inebiliyor ya da tamamen bitebiliyor. Eşlerin birbirine ayıracakları kıymetli vakitleri sanal dünyada harcamaları evliliğin yavaş yavaş sonunu da getirebilir. Sürekli huzursuzluk ortamı artık kadın için de erkek için çekilmez hale gelebiliyor. Bilgisayar karşısında vakit geçirmeyi sorun olarak görmeyen eş, diğer eşi ihmal ettiğini de farkedemiyor. Sorun da zaten yaptığını hata olarak görmediği için eşini kazanmaya çalışmaması oluyor.

Eşi yanına gelince de kapatılan pencereler oluyorsa işin içine bir de güvensizlik durumu giriyor.

Uzun ve tanınmayan arkadaş listesi,gittikçe artan takipçi sayısı güven konusunda sorun yaşamasını destekler hale gelebiliyor.

Yapılan araştırmalarda varılan sonuç pek de iç acıcı değil. Çünkü eşler birbirlerinin şifrelerini bilmek istiyorlar ama bunu yapan eş sayısı oldukça az.

Kadınlar genel olarak eşlerinin arkadaş listesindeki karşı cinsten oldukça rahatsız. Kendileri de sosyal medyada karşı cinsle arkadaş,buluşma gibi durumlara kesinlikle karşı ve tasvip etmemektedirler.

İnternet kullanımı kadınlar ve erkekler tarafından sakıncalı görülmese de şifreler her kadın-erkek tarafından bilinmek isteniyor.

facebook_twitter_evliligi_bozuyormu