Soykırım haberleri gündemde iken soykırımı kabul eden Fransa’yı kınayan siyasetçilerin dışında Twitter’ da birbirinden ilginç mesajlar gönderiliyor.İşte Twitter’da Fransa yorumları

TWİTTER’DA FRANSA YORUMLARI

*”Fransa’ya en güzel karşılık Melih Gökçek’ten gelmiştir. Cezayir anıtını büyükelçiliğin karşısına diksin tamamdır. Bu millet somutluğu sever.”

*”Beyler, az evvel Fransız bir turist bana Sultanahmet’e nasıl gideceğini sordu,ben de onu Sultangazi’ye yolladım! Fransa daha bu başlangıç!!”

*”Keşke Fransa’ya gerçekten soykırım uygulasak da tarihten silinseler! Asıl soykırımı o zaman görseler”

*”kurtlar vadisi fransa” filminin çekilmesinin zamanı geldi. halkın gazını almak lazım. polat fransız parlamentosunu bassın da rahatlayalım”

*”Fransa Ermeni soykırımını kabul etmeden önce Afrika’da yıllarca sömürge yaptığı ülkelerin köle gibi kullandığı insanların hesabını versin!”

*”Fransa’dan gelen karara bak sen! Demek ben Fransa’ya gidip “Hayır kardesim yok soykırım” desem hapise düşeceğim.”

*”bu sözde soykırım yasası en çok kurtlar vadisine yaradı, kurtlar vadisi fransa çekilir şimdi garanti, eyfel önünde oralet içen memati :(”

*Bülent Arınç: Galileo’dan bugüne kadar Fransa’da pek de birşeylerin değişmediğini acı bir şekilde gösterdi.

*Ömer Çelik: Fransa, olmayan bir soykirim iddiasiyla Turkiye’yi tohmet altinda birakan bir yasa cikarmaya calistigi icin kendi gerceklerinden kaciyor

*Mehmet Şimşek: ..Fransa gibi ülkeler ileride özür dileyip bu tür hasmane kararları ve yaklaşımları düzeltmek zorunda kalacaklardir!..

*Egemen Bağış: Başbakanımızın açıkladığı Fransa`ya yaptırım kararları Sarko`ya kapak olsun. Umarım aklını başına toplar ve bu akla ziyan tasarıyı geri çeker!

*Emre Uslu: Turkler’in Fransa’yi bu kadar dusunduklerini dusunmemistim. Herkes aman IFADE YASAGIYLA FRANSA ORTACAG karanligina dusmesin telasinda

*Mehmet Ali Birand: Biz değil bu yasadan asil sarkozy utansin. İlk defa Fransa’nin cumhurbaskani hepimizin gozunde kuculdu. Yaziklar olsun.

*Cüneyt Özdemir: Canlı yayında Fransız Meclisine bakıyorum da ne birbirine bağıran,ne üzerine yürüyen ne de bardak kıran milletvekili var.Adamlar çok sıkıcı!

*Abdullah Abdulkadiroğlu: 577 milletvekilinden 527sinin Fransız kaldığı bir oylama ancak Fransa’da olur.

*Mehmet Kamış: Fransa Ermeni sevgisinden değil Türkiye düşmanlığından bu kararı alıyor.

*Metehan Demir: Belki Fransa`nın her türlü iflah olmaz tavrı ve terbiyesizliğine karşı hala bulunamayan tavır bulunabilir

*Fatih Akalan: “Fransa’ya ilk yaptırımı Sultanahmet’teki taksicilerden biri uygulamış. Fransız turisti Taksim diye Bağcılar’a götürüp 300 dolar almış”