Son günlerde twitter’da kimilerinin hesapları kapandı kimilerinin ise takipçi sayılarında büyük düşüşler yaşandı ve düşüşler devam ediyor. Bunun sebebi twitter’ın son günlerde temizliğe başlamış olması. Peki twitter temizliği nasıl oluyor.

Twitter da fake hesaplar ve aktif olmayan hesaplar kapatılmaya başlandı. Fake Hesap Nedir ? daha önce bu yazımızda açıklamıştık.

TAKİPÇİ SAYILARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ
Konuyla ilgili olarak Uluslararası Sosyal Medya Derneği(USMED) Başkanı Said Ercan, “Twitter Türkiye’de ciddi operasyon başlattı. İki gün önce somut bir şekilde başlayan operasyonla beraber bot hesaplar, sahte fake hesaplar ve kullanılmayan yumurta kafa diye tabir ettiğimiz açılmış ama kullanılmamış gerçek kişi hesapları hızlıca toplu halde kapatılmaya başladı.” dedi.

Bunun dışında çok spam yiyen engellenmiş hesapların da bir bir askıya alındığını belirten Said Ercan, Twitter’da hemen hemen herkesin hem takip ettiği sayı hem takipçi sayısı az ya da çok düştü. Daha önce sosyal medyada takipçi yüklettiği söylenen Dr. Erol Köse gibi ünlü isimlerin takipçi sayıları 2 milyondan 900 binlere kadar düştü.” diye konuştu.

“GEZİ SÜRECİNDE 1 MİLYON HESAP AÇILDI”
Gezi sürecinden hemen sonra Türkiye’de 1 milyona yakın yeni hesap açıldığını belirten Ercan şöyle devam etti: Dünyada başka bir ülkede olmadığı kadar hesap alınıp satıldı. Çok ciddi paralara hesaplar elde değiştirdi bu inorganik hareketler Twitter için şikayet oluşturdu bilindiği gibi twitter kurucusu Jack Dorsey gezi ile ilgili bir tweeti retweet etmiş o dönem çok ses getirmişti.

“HESAPLARA DIŞARIDAN ERİŞİM YAPILIYOR”

Hesabınıza sizin isteğiniz dışında da şifrenize gerek kalmadan takipçi yüklenebiliyor son dönemde botlarla böyle toplu yükleme ve unfollow işlemi yapılarak bazı hesapların kapatılması sağlandı.

KULLANICILARA TAVSİYE

Maalesef kurunun yanında yaş da yanıyor bir çok gerçek hesap da bu sürede askıya alındı. Kullanıcılara tavsiyemiz hesaplarını aktif kullansınlar bilmedikleri linklere tıklamasınlar başka kullanıcılardan #ff , RT ve Favori alsınlar toplu takip yapmasınlar. Düzenli tweet atsınlar.”

Twitter Neden Askıya Alınıyor

Twitter Neden Askıya Alınıyor