Güzellik doğuştan olabilir ama bakımlı olmak kişinin kendi elindedir. Ünlü bayanların birçoğu çok güzel olmasa da kendilerini her zaman bakımlı görürüz. Bakımlı olmak da hemen hemen güzellikle eşdeğerdir durumdadır. Ünlülerin Güzellik Sırları Neler?

Ünlülerin Güzellik Sırları Neler?

Güzellik doğuştan olabilir ama bakımlı olmak kişinin kendi elindedir. Ünlü bayanların birçoğu çok güzel olmasa da kendilerini her zaman bakımlı görürüz. Bakımlı olmak da hemen hemen güzellikle eşdeğerdir durumdadır.
Ülkemizde birçok ünlü bayan var ama hepsi güzellikleriyle meşhur olmuş değillerdir.
Ama bazıları da gerçekten güzeldir ve her zaman da bakımlı olarak görürüz.
Bakımlı derken makyaj olarak algılanmasın.
Bakımlı olmak cildi özellikle de yüzü eskitmemek,güneşten korumak, ağır sürekli makyajdan korumakla olur.
Ülkemizdeki ünlü bayanların güzellik sırlarına şöyle bir göz atalım;

* Pınar Altuğ genç oyuncu Yağmur Atacan’la evli ve bir de kızı var. Ünlü sunucu ve oyuncu gece yatmadan kirpiklerine badem yağı sürüyor, cildini gül suyu ile siliyor, salatalık kabuklarından maske yapıyormuş.Pınar Altuğ cildinin nemli olması için de bol bol su içiyormuş.

Yıllara meydan okuyan bir güzellik de Aydan Şener. Aydan Şener güzelliği için mümkün olduğunca makyajdan uzak duruyormuş. Çeşitli cilt maskeleri uygulayan ünlü,en son maydanoz toniğinde karar kılmış.

Şu sıralar haishaneye girme haberleriyle gündemde olan Deniz Seki‘nin yüzünün güzelliğini herkes bilir. Bunun için Deniz Seki içtiği Türk kahvesinin telvesini yüzüne uyguluyormuş.

Seray Sever‘in bir maske tarifi var. Ünlü oyuncu bu maskeyi uyguluyormuş. Bir yumurtanın sarısını, hakiki bal, hakiki zeytinyağı ile karıştırıp yüzüne süren oyuncu zeytinyağı yerine arada badem yağı da kullanıyormuş.

Burçin Terzioğlu evde maske yapıp uygulayan ünlüler arasında. Günlük hayatta makyaj yapmayan ünlü oyuncu haftada iki kez yumurta akı maskesini uyguluyor. Bir yumurta akınin içerisine eşit miktarda bal ve süt ekleyip bembeyaz olana kadar çırpın ve dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. 20 dakika bekletip ılık suyla silin. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

ünlülerin_guzellik_sirlari