Unutkanlık herkeste görülen bir durumdur. Ama bazen öyle şeyleri unuturuz ki ne oluyor bana diye endişelenmeye başlayabiliriz. Unutkanlık Neden Olur? Unutkanlık Sebepleri

Unutkanlık Neden Olur? Unutkanlık Sebepleri

Unutkanlık herkeste görülen bir durumdur. Ama bazen öyle şeyleri unuturuz ki ne oluyor bana diye endişelenmeye başlayabiliriz.

Unutkanlık sebepleri arasında uykuyu düzenli bir şekilde alamamak olabilir. Kaygı,stres,sinir bozukluğu unutkanlığı tetikleyici sebepler arasında yer alır.
Bir rahatsızlığınız varsa ve sürekli olarak bir ilaç kullanıyorsanız kullandığınız ilacın yan etkilerine dikkat edin. İlaçlar da unutkanlık yapabilir.

Unutkanlığın sebeplerini şöyle sıralayabiliriz;
* B 12 vitamin eksikliği
* Bazı ilaç türleri
* Beyin timörleri
* Böbrek rahatsızlıkları
* Bunama
* Diyabet
* Kaygı bozukluğu
* Parkinson hastalığı
* Stres
* Kaygı bozukluğu
* Tiroid hastalıkları
* Uykusuzluk
* Uyuşturucu
* Vitamin eksikliği
* Yetersiz beslenme

Hafızanızla ilgili sıkıntılar çekiryosanız hafıza kuvvetlendirmek için egzersizler uygulayın. Telefon numaraları ezberleyin,matematiksel işlemleri hafızadan yapın.

Beslenmenize de dikkat edin. Özellikle hafıza için antioksidan, beta karoten, C ve E vitamini içeren yiyecekler tüketmeye çalışın. Koyu yeşil, kırmızı, sarı ve turuncu renkli sebze ve meyveler antioksidan bakımından zengin yiyecekler olup hafıza için idealdir.

unutkanlik_neden_olur_unutkanlık_sebepleri