Uzaya gidecek ilk türk aynı zaman astronot ünvanı alacağını söylüyor. Ufo sizi uzaya götürüyor kampanyasında şanslı kişi Ercan Kaygısız oldu. Ercan Kaygısız uzaya çıkan ilk türk olma ünvanını kazandı. Ercan Kaygısız uzaya gittiğinde namaz kılacağını söyledi işte ayrıntılar

Uzaya gidecek olan ilk Türk olan İzmir’li Ercan Kaygısız, yanında Kur’an-ı Kerim, Seccade ve Türk bayrağı götüreceğini açıkladı.

İzmir’de yaşayan ve bir çekilişle uzaya gitmeye hak kazanan 41 yaşındaki Ercan Kaygısız, yanında Kur’an-ı Kerim, Türk bayrağı ve seccade götürüp namaz kılacağını söyledi.

Bir ısıtıcı firmasının düzenlediği çekilişlere takılan ve uzaya gitmeye hak kazanan Ercan Kaygısız bugünlerde uzaya gidecek olmanın heyacanını yaşıyor.

Çekilişi kazandıktan sonra ilk önce eşini aradığını ve ilk başta eşinin inanmadığını anlatan Kaygısız, “Eşim önce 1 Nisan zannetti ve inanmadı, sonra olayın ciddiyetinin farkına vardığı zaman tepkisi ise ‘Gerçekten gidecek misin, bizi bırakacak mısın?’ oldu. Bende de detaylı bilgi yok ama içimde heyecan ve merak var. Eğer gidersem yanıma Müslüman Türk olarak Kur’an-ı Kerim, Türk bayrağı ve seccade alacağım” dedi.

Uzaya Giden İlk Türk

Uzaya Giden İlk Türk