Bir çok telefonda kullanılan anlık mesajlaşma sistemi olan whatsapp isimle programı uzun zamandır büyük firmalardan birinin alacağı düşünülüyordu. Googleninde peşinde olduğu bilinen whatsappı kim almış dersiniz. İşte 2014 den sonra whatsappın sahibi

Daha önce facebook kendi uygulamaları ile whatsapp a rakip olmaya çalışsada whatsappın liderliğini korumasıyla sonunda devler pes etti ve whatsappı almaya karar verdiler. Google ve diğer firmalarında satın almak istediği uygulamayı süpriz bir şekilde facebook bünyesine katmış oldu.

Popüler sosyal medya platformu Facebook, anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp’i satın aldı.

Whatsapp Kaça Satıldı
Facebook, WhatsApp için tam 16 Milyar Dolar ödeme yaptı.

Facebook Sosyal Medyayı Elinde Tutmaya Devam Ediyor
Sosyal medya platformlarının önde gelen isimlerinden Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra şimdi de anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’i satın aldı. Facebook bu satın alma işlemi için WhatsApp’e tam 16 Milyar Dolar ödeme yaptı.

Daha önce de Google’ın satın alacağı konuşulan WhatsApp, bu sefer resmi olarak Facebook’un bünyesine geçmiş oldu. Mesajlaşma platformlarına son zamanlarda önem vermeye başlayan Facebook, WhatsApp hamlesi ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

SATIN ALMA DOĞRULANDI

WhatsApp, Facebook’a satıldığını resmi blogu üzerinden de doğruladı. Sözlerine WhatsApp uygulamasının gelişmesi ve büyümesi için böyle bir hamle yapıldığını belirten firma, kullanıcılara daha iyi hizmet vereceğinin de altını çiziyor. Bakalım bu yatırım Facebook’un borsadaki hisselerini olumlu yönde etkileyecek mi?

Facebook uzun zamandır reklam gelirleriyle ve yenilikleriyle adını sık sık duyuruyordu. Bir çok teknolojisi yorucumcusu facebook nu kan kaybettiğini yakında kapatacağını söylesede facebook ataklarıyla kendini yenilemeye devam ediyor. Bakalım facebook ve whatsapp arasındaki etkileşim nasıl olacak.

2014 yılından sonra whatsapp facebook şirketinin olmuş oldu.
whatsapp_facebook_birlesti