windows 7 de açılış ekranını size şifreniz olmasada şifre soruyor gibi direk geçiş yapmıyormu yada birden fazla kullanıcı açtınız ama siz arada sırada diğerlerini kullanıyorsunuz yada çocuklar için windows direk açılsın sizin kullanıcınız windows tuşu + l ye basınca çıksın tüm bunlar tek yoldan halledeceğiz resimli olarak

Bu makalede Windows 7 açılırken karşımıza gelen login sayfasını nasıl es geçeceğimizi anlatacam. Bilgisayarınızı her açtığınızda önce Boot sonrada Windows 7nin login ekranı gelir eğer bilgisayarınızı tek kişi ve şifresiz kullanıyorsanız bu sayfaya gerek yoktur yapacağımız işlemlerle bu sayfayı atlayıp desktopa girecez.

1) Startın arama kutusuna “ netplwiz ” yazın ve entera basın veya Windows + R yapıp Run penceresini getirtin ve oraya “ control userpasswords2 “ yazın Ok basın.

2) User Account penceresi acılacak buradaki “ Users must enter a user name and password to use this computer ” seçeneği seçilmiş durumda olması gerekiyor ona tıklayıp yanındaki check kaldırıp Apply basıyoruz.

3) Karşımıza Automatically Log On penceresi gelicek şifreniz yoksa burayı boş bırakın şifreniz varsa yazıp Ok basın.

4) Windowsa reboot atıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin.