Wordpess kullanıcıları kimi zaman hiç beklenmedik hatalar alır. Ne olduğunu anlamazlar. Bunlardan ilginç olan biri de eklenti yada sürüm güncellemesi yaparken başınıza gelecek bir hata “Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin” uzun süre bu hata kalır ve gitmez. peki bunun çözümü nedir ? işte cevap

WordPresste bazen bu hataları alabiliyoruz. peki bu hatayı gördüğümüzde ne yapmamız gerekiyor. Aslında çözüm biraz sabır çünkü kısa süre yani 10 dakika gibi bir sürede site kendine geliyor. Admin panelindede güncelleme başarısız oldu gibi bir hata veriyor.

1. yol

Ortalama 10 – 15 dakika beklerseniz bu hatanın gitme ihtimali var tabiki eğer hit siteniz varsa okubil.com gibi 🙂 bu süre sizin içinde yıllar gibi gelecektir. bunun için bir an önce çözmek isteyeceksiniz. Baktınız kısa süre beklediniz düzelmiyor hemen 2.yola ve kesin çözüme geçiyoruz

2.yol kesin Çözüm

Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin. hatası gitmemesi durumunda yapacağınız işlem şudur.

wordpress_zamanlanmis_bakim_hatasi_cozumu

Sitemizin ftp dizinine ulaşmamız gerekiyor. Ftp yada browserdan wordpers dosyalarımızın olduğu dizine ulaşıyoruz ve orda bulunan .maintenance isimli dosyayı siliyoruz. ve siteniz açıldı. Sorunlarınızla ilgili yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

wordpress_bakim_hatasi_cozumu_2013