Sağlıklı bir yaşam için beslenmeye çok dikkat etmek gerekmektedir.Sebze ve meyveler özellikle mevsiminde ve bol bol tüketilmelidir. Sağlıklı yaşamak için özellikle tüketilmesi gereken yiyecekler vardır. Yaşlanmayı Önleyen Yiyecekler Nelerdir?

Yaşlanmayı Önleyen Yiyecekler Nelerdir?

Sağlıklı bir yaşam için beslenmeye çok dikkat etmek gerekmektedir.Sebze ve meyveler özellikle mevsiminde ve bol bol tüketilmelidir. Sağlıklı yaşamak için özellikle tüketilmesi gereken yiyecekler vardır.
Bu yiyeceklerden birisi domatestir. Likopen adlı antioksidan, domateste bol miktarda bulunur. Likopen, akciğer kanseri dahil bazı kanser türlerine karşı korunmada yardımcı olduğu için mevsiminde hormonsuz olarak bolca tüketilebilir.
Patlıcanın içinde bulunan nasunin adlı madde kanserli hücrelerin yayılmasının engellemesinde yardımcıdır.Nasunin adlı maddenin Alzheimer hastalığının gelişmesini yavaşlattığını da ortaya çıkmıştır.

Kırmızı biber de sağlıklı bir hayat için tüketilmesi gereken besinler arasındadır. Bol miktarda C vitamini bulunan kırmızı biber,mikrop ve bakterilerle savaşan beyaz kan hücreleri üretimini sağlar.

Reyhanın rahim ağzı kanser hücrelerinde antikanserojen aktiviteye yol açarak, hücrelerin kendini imha etmesini sağladığı tespit edilmiştir.

Brüksel lahanası tümör gelişimine yol açan enzimleri engelleyerek bu genlere yardım eder.

yaslanmayi_onleyen_besinler_nelerdir