Dünya ilk gün 2 kişiydi ama bu insan oğlu öyle bir çoğaldı ki 31 Ekim 2011 itibari ile tam 7 Milyar oldu. Dünya hızla çoğalıyor ama dünya ilk gün kurulduğu gibi küçük. Yani bu dünya yakında taşacak gibi duruyor. Kıtlık artık insanları birbirini yemesine sebep olacak. E zaten savaşlarla insanlar birbirinni yemiyormu o zaman gerçekten yiyiecek demekki. Buna göre et sıkıntısı yaşanmaz bu dünyada işte size gerçek nüfus bilgileri Dünya 7 Milyar türkiye 73 Milyon istatistikleri

Dünya Sıralamanı Görmek İçin Tıklayınız

Ülkenizin nüfusu ne kadar? Yaşadığınız ülkeyi seçin görün

Bu Verilere Göre
Nüfusu en hızlı artan ülke : Katar – Günde +513 kişi

Sebebi :
Kalkınmakta olan ülkelerde, sağlık ve hijyen hizmetlerinde ilerlemeler sayesinde ölüm oranları azalırken, doğum oranları hala yüksek. Bu durum nüfusun hızla artmasına neden oluyor. Hatta, dünyada her 100 bebekten 97’si Katar gibi kalkınmakta olan ülkelerde doğuyor.

Nüfusu en hızlı azalan ülke – Moldova – Günde -106 kişi
Zengin ekonomiye sahip ülkelerde, ölüm oranları düşük olsa da doğum kontrolünün yaygın olması ve küçük aile kurma arzusu doğum oranlarını kontrol altında tutuyor. Daha az bebek doğması, Moldova’da olduğu gibi nüfusun eşitlenmesi, hatta azalmasıyla sonuçlanıyor.

31 Ekim 2011 17 : 05 Saati itibari ile dünya nüfusu 6.997.436.492
Her saat
15,347 Doğumlar
6,418 Ölümler Ortalama yıllık artış 1.162%

Türkiye İse
NÜFUS 73.072.605
Her saat
150 Doğumlar
44 Ölümler
-1Göçmenler
Ortalama yıllık artış +1.3%

Dünya genelinde yaşam beklentisi birbirinden farklı. Cinsiyetinizi seçin:

En yüksek yaşam beklentisi – Japonya – 82.6 yıl Ortalama yaşam beklentisi

sebep
Japonya’da hayat beklentisi yüksek, bu durum sağlıklı bir beslenme ve düzenli kontroller dahil, iyi kamu sağlığı hizmeti verilmesinin bileşimi.

En düşük yaşam beklentisi – Orta Afrika Cumhuriyeti – 45.91 yıl Ortalama yaşam beklentisi
sebep :
Bu arada Orta Afrika Cumhuriyeti gibi daha yoksul ülkelerdeki ortalama hayat beklentisinin düşük olması, bir dizi faktörle açıklanıyor, bunlar arasında yoksulluk, çatışmalar, sağlık hizmetlerine erişimin yetersiz olması ve Aids’in yaygın görülmesi sayılıyor.

Türkiye ortalama yaşam beklentisi 73 yıl

Dünyada
75.3 Ortalama kadın sayısı
70.7 Ortalama erkek sayısı

Bizim Verilere Göre Türkiye

Sırada ne var? Dünya nüfusu siz hayatta olduğunuz sürece artmaya devam edecek, 2083’te 10 milyara ulaşacak. Ancak, nüfus artış oranının yavaşlaması bekleniyor. Mevcut nüfus artışının pek çoğu sizin ülkenizin bulunduğu grupta ya da kalkınmakta olan ülkelerde görülüyor.

Daha uzun yaşamlar: Sizin ülkenizin içinde bulunduğu grupta doğum ve ölüm oranları düşüyor. Bu, sizin gibi çalışan insanların giderek daha fazla sayıda yaşlı insana destek olacağı anlamına geliyor. 2050 yılına gelindiğinde, sizin bölgenizde 65 yaş ve üstündeki her bir kişi için, 2000 yılına kıyasla %63’lük bir düşüşle 4,6 çalışan insan olacak.

Kaynak savaşları Zengin ülkelerin, sizin ülkenizin de aralarında bulunduğu dünyanın geri kalanının kullandığı kaynakların iki katını tükettiği tahmin ediliyor. BM tahminlerine göre mevcut nüfus artışı ve tüketim alışkanlıkları sürdüğü takdirde 2030’a gelindiğinde geçinebilmemiz için iki Dünya’ya ihtiyacımız olacak.

Biliyor muydunuz? Dünya genelinde kırsal bölgelerde doğan çocukların, gereken kilonun altında olmaları olasılığı, kentli çocukların yaklaşık iki katı.

1,508 kişi

siz bu sitedeyken dünya nüfusundaki artışta