Son zamanlarda sırf yaz okuluna kalsın diye öğrencilerin final sınavlarından bırakıldığı bir çok üniversite için iddia ediliyordu. Bu gibi yaz okulu ücreti ödemeyi önleyecek ve öğrencilere ikinci bir şans niteliğinde olacak olan bütünleme sınavları tüm üniversiteler için zorunlu olacak

Üniversiteliren yaz okulları kalkıyor yerine ne geliyor

Tüm üniversitelere bütünleme sınavı! YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, bütünleme hakkını tüm öğrencilere verdiklerini açıkladı.

Çetinsaya, Twitter’dan yazdığı mesajda, Yükseköğretim Forum Sayfası’na öğrencilerin gönderdiği mesajlar ve Üniversiteler Bölge toplantılarında öğrencilerden gelen talepler üzerine bütünleme hakkını tüm öğrencilere verdiklerini belirtti.

Çetinsaya, “YÖK Başkanı olarak, öğrencilerin yaz okullarına mahkum edilemeyeceğine, bütünleme sınavlarının tüm öğrencilerimizin hakkı olduğuna inanıyorum. 2011-2012 Akademik yılından itibaren tüm üniversitelerimizde geçerli olacak bu kararın öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

ANKA

Bir çok öğrencinin merak ettiği soru yaz okulları kapanıyormu sorusu bununla beraber en yetkili ağızdan cevabını almış oldu. yaz okulları yerine bütünleme sınavları gelecek.