Her sene yaz saati uygulaması yapılan ülkemizde son yıllarda değişik fikirler ortaya atılıyor. Bu sene de yaz saati uygulaması yapılıp yapılmayacağı merak konusu haline gelmiş durumda. Bu konuda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’dan bir açıklama geldi. Yaz Saati Uygulaması Devam Edecek Mi? Bakanlıktan Yaz Saati Açıklaması

Yaz Saati Uygulaması Devam Edecek Mi? Bakanlıktan Yaz Saati Açıklaması

Her sene yaz saati uygulaması yapılan ülkemizde son yıllarda değişik fikirler ortaya atılıyor. Bu sene de yaz saati uygulaması yapılıp yapılmayacağı merak konusu haline gelmiş durumda. Bu konuda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’dan bir açıklama geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Daha sonra gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.

Bir gazetecinin yaz saatine ilişkin sorusuna da şöyle cevap verdi;

“İleri saat uygulamasıyla ilgili olarak Bakanlık olarak görüşlerimizi bildirdik.

Bakanlar Kurulu’nda diğer Bakanlıklarla beraber bu süreç değerlendiriliyor. Bizim görüşümüz; Enerji tasarrufu açısından artık yeknesak bir hale gelmektir ama bu yıl içerisinde ileri saat uygulamaları yapılacak. Önümüzdeki yıl içerisinde tekrar değerlendireceğiz” diye konuştu.

01999CS-U