Fatma Gülün Suçu Ne? Dizisi 2011 yılında tecavüz sahneleriyle adından söz ettirdi. Kanald nin Sanal Rakibi Kardeş kanalı Star Tv Bunun altında kalmıyor ve Benzer bir hikayeyi Ekranlara taşıyor. İffet dizi oluyor. Her ne kadar aşırıya gidilmeyeceği söylensede iyi bir reyting için tecavüz şart çağdaş türkiye için şart

Gold filmin yapımcılığında ekrana gelecek olan İffet’in senaryosu Zülküf Yücel’e ait.

21 yaşındaki bir genç kızın intikam hikayesini konu alan dizi Star Tv’de ekrana gelecek.

[flv]http://www.gazete5.com/media/iffet-tanitim-fragmani—-youtube2.20110803110149.flv[/flv]
Gerçek olamayacak kadar güzel,
hayal olamayacak kadar acı bir aşkın hikayesi.

İffet; İstanbul’un eski mahallelerinden birinde babası ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan İffet’in babasının tüm baskılarına rağmen delicesine aşık olduğu taksi şoförü Cemil’e (İbrahim Çelikkol) olan tutkulu aşkını ve intikam öyküsünü ekrana getirecek.

İffet Dizisinde Kimler oynuyor (İffet Dizisi Oyuncuları)
Faruk Teber’in yöneteceği İffet’in senaryosu Zülküf Yücel’e ait. Dizinin oyuncu kadrosunda Deniz Çakır, İbrahim Çelikkol, Mahir Günşıray, Zuhal Olcay, Mehmet Çevik ve Melike Güner de var.

‘İffet’ ilk kez 1982 yılında Kartal Tibet’in yönetmenliği ile sinemaseverlerle buluşmuş, filmin başrollerini ise Müjde Ar ile Faruk Peker paylaşmıştı.

İffet dizisinde neler yaşanacak?

30 yıl sonra dizi olarak ekrana gelecek ‘İffet’te film versiyonundaki o sahneye yer verilmeyecek.

Faruk Peker ve Müjde Ar’ın başrolde oynadığı ‘İffet’ filmi 30 yıl sonra dizi olarak yayınlanacak. Fahriye Evcen’in Müjde Ar’ın canlandırdığı ‘İffet’ karakterini oynayacağı dizinin yapımcılığını o dönem filme de imzasını atan Faruk Turgut yapacak. Turgut, herkesin merak ettiği bir soruyu cevaplayarak, filmdeki arabada yaşanan tecavüz sahnesinin dizide yer alıp almayacağını söyledi. Turgut, ‘Nisan ayında yürürlüğe girecek olar RTÜK yasasına göre zaten artık Türk televizyonlarında böyle bir sahne çekemezsiniz. Bizim yapımımızda bu sahne olmayacak’ diye konuştu.