Pana filmin yeni disiz Kurt Kanunu Yakında trtde başlıyor. ilk fragmanıyla olsun yazı sloganlarıyla olsun Kurtlar vadisine benzeyen Kurt Kanununda ilk fragmanda Polat Alemdar Necati Şaşmazda oynadığı görünüyor işte Kurt Kanunu Dizisi oyuncuları ve dizi hakkında tüm bilgiler ve fragmanı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XcaFhwmSPOo[/youtube]
[flv]http://www.kurtkanunu.tv/kurt_kanunu.flv[/flv]

Türkiye tarihinin dönüm noktalarından biri olan İzmir Suikasti (1926) ve sonrasında yaşananların anlatıldığı Kurt Kanunu, hem günümüzle benzerlik gösteren konusu hem de dev prodüksiyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Başrollerini Ümit Acar, Ali Başar, Pelin Akil, Bahar Kerimoğlu ve İlker Kızmaz’ın paylaştığı Kurt Kanunu’nun Oyuncu kadrosunda Ahmet Somers, Funda İlhan, Göker Ersivri, Seda Yıldız, Uğur Arslanoğlu, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Ferhat Yılmaz, Yüksel Arıcı, Ferda İşil gibi isimler yer alıyor.

Ünlü yazar Alev Alatlı dizinin konsept danışmanlığını üstlenirken, Prof. Dr. Vahdettin Engin de tarih danışmanlığını yapıyor.

Kurt Kanunu – Hikayesi Nedir

Cumhuriyetin ilk yıllarında meydana gelen İzmir suikastını, sancılı olan bu dönemin iç çekişmelerini ve hesaplaşmalarını roman kahramanlarının diliyle anlatmaya çalışmıştır. Roman üç bölümden oluşmaktadır.

Kurt Kanunu 1.BÖLÜM

Temel olarak her bölümde kahramanlar değişmekte veya bunlara yenileri eklenmekte ve olaylar bu değişen kahramanların diliyle anlatılmaktadır. Temel olarak roman da üç kahraman dikkati çekmektedir. Birinci bölüm Abdülkerim Bey ile başlar. Abdülkerim Bey İttihat ve terakkinin ünlü fedaisi Abdülhamit döneminde yüksek görevlerde bulunmuş, gözü yükseklerde olan zeki aynı zamanda da çapkın bir kişi olarak karşımıza çıkmaktadır.