YGS Sonuçlarının bu gün açıklanacağına dair bazı haber sitelerinde açıklamalar var. 2 milyon öğrencinin beklediği 2012 YGS Sonuçları ne zaman açıklanır sorusunun cevabı bu gün yanıt bulacakmı. Bugün açıklanmaması durumunda 2012 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak ve 2012 LYS başvuruları ne zaman başlayacak işte tüm detaylar

Yaklaşık 2 milyon öğrenci için heyecan dorukta. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor…

1 milyon 837 bin gencin yüreklerini tutarak, heyecanla bekledikleri Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sonuçları cevap anahtarlarının okunmasıyla bugün açıklanacak.

2012 LYS için kaç puan gerekli
ÖSYM, sonuçların bugün açıklanması için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak cevap anahtarlarının okunması tamamlanamazsa sonuçlar yarın ya da en geç perşembe günü adaylara internet üzerinden bildirilecek. YGS barajını 6 puan türünden birinde 140 ve üzerinde puan alanlar aşabilecek. Ancak haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) girebilmek için adayların 6 puan türünden birinden 180 ve üzerinde puan almaları gerekiyor.

2012 LYS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor
LYS başvuruları ise 24-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Lysde kaç oturum var ve kaç puan gerekli
5 ayrı oturum halinde yapılacak sınavlarda herhangi bir puan türü oluşturabilmek için adayların en az 2 sınava girmeleri gerekiyor. Ancak isteyen aday 5 sınava da katılabilir.

2012 LYS başvuru ücreti ne kadar
LYS sınav ücreti her sınav için 20 TL