Bir markanını mucidi öldüğünde aslında o markada ölmüş gibi oluyor. Bu nedenle dünyaca ünlü Zara öldü. Zara markasını bulan dünyaca ünlü Rosalia Mera 69 yaşında öldü. Zara markasının türkücü zara ile bir çok kez karşı karşıya geldiği biliniyor

Dünyanın en büyük hazır giyim perakende firmalarından, İspanya merkezli Zara’nın kurucularından Rosalia Mera 69 yaşında hayatını kaybetti..

İspanyol medyası, Mera’nın Minorka adasında tatil yaptığı sırada beyin kanaması geçirdiğini yazdı.

Mera’nın dün akşam ülkenin kuzeybatısında kaldırıldığı hastanede öldüğü belirtildi.

Kariyerine terzi olarak başlayan Mera, kişisel servetiyle İspanya’nın da en zengin iş kadınıydı.

Rosalia Mera Kimdir

Eski eşi Amancio Ortega ile 1972 yılında kurduğu İnditex şirketinin ikinci büyük hissedarı olan Mera, Forbes dergisine göre dünyanın en zengin 195. kişisiydi. Dergiye göre Mera’nın serveti 4,7 milyar avro.

Ünlü Zara markasının yaratıcısı İspanyol işkadını Rosalia Mera (69), yaşamını yitirdi. 11 yaşında terzilikle iş hayatına başlayan Mera, geride 21 milyar dolarlık geliri olan bir imparatorluk bıraktı. İspanya’nın da en zengin işkadınıydı

Dünyanın en ünlü hazır giyim markalarından biri olan Zara’nın yaratıcısı 69 yaşındaki Rosalia Mera, başarı hikayesiyle hatırlanacak. Mera, kızıyla tatil yaparken beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi.
İş hayatına 11 yaşındayken terzilikle başlayan İspanyol işkadını, geride 21 milyar dolarlık bir imparatorluk bıraktı.
Akdeniz’deki Minorka adasında tatildeyken beyin kanaması geçiren Mera, doğum yeri olan İspanya’nın La Coruna şehrinde bir hastanede yaşamını yitirdi.
Rosalia Mera, İspanya’nın ve dünyanın da en zengin iş kadınları arasında yer alıyor. Mera’nın eski eşi Amancio Ortega (77) ile kurduğu Zara’nın bünyesinde bulunduğu Inditex, dünyanın en büyük dağıtım gruplarından biri. 86 pazarda 6 bin mağazası ve 21 milyar dolarlık satış geliri var.

zaranin_sahibi_Rosalia_Mera_oldu